vmware ESX یا Hyper-V

تجربه استفاده از Hyper-V در حالت های Production و Enterprise نشون داده هیچ مجازی سازی قویتر از Hyper-V نیست و تمام تبلیغاتی که در مقایسه مجازی ساز های Hyper-V و ESX هست بیشتر به موارد تجاری ربط داره تا مقایسه قدرت و کیفیت.

با مقداری سرچ در گوگل هم این مورد رو ثابت می کنه که مجازی ساز Hyper-V در 3 سال گذشته، بالاترین مقدار Rate رو از طرف Developer ها داشته که این امر ارزشمند ترین مورد قابل بحث هست.

سرور هایی در ایران و در دیتاسنتر AfraNET تهران داریم که از مجازی ساز هایی مانند Virtouzzo و VMWare و ESXi به سرور های جدید Hyper-V 2.0 ما منتقل شدند و رضایت هر چه بیشتر مشتریان مبنی بر قدرت و کیفیت هر چه بیشتر مدرک مناسبی در ادامه تایید Developer های خارجی هست.

در هر حال، مواردی مانند Live Migration و Cluster Virtualizing هم در ویندوز سرور 2008 R2 که سرویس دهنده Hyper-V 2.0 هست رعایت شده.

همینطور در زمینه لایسنس هم شرکت ماکروسافت حرکت های بی نظیری رو انجام داده و ارائه سیستم عامل Microsoft Hyper-V هست که به صورت رایگان ارائه شده و قابلیت Cluster شدن رو هم داره و مقدار مصرفی RAM در حالت Idle در این سیستم عامل حدوداً 350 مگابایت هست.

/ 0 نظر / 93 بازدید